kuchnie na wymiar grodzisk
kuchnie na wymiar piaseczno

tel. 501-857-329

zabudowa wnęk warszawa
O FIRMIE

OFERTA

meble kuchenne grodziskMEBLE KUCHENNE
meble kuchenne pruszkówSZAFY WNĘKOWE
meble na wymiar milanówekZABUDOWY
meble na wymiar piasecznoMEBLE NA WYMIAR
meble na zamówienie piasecznoMEBLE BIUROWE
meble nietypowe mazowieckiePROJEKTOWANIE MEBLI
GALERIA

ETAPY REALIZACJI

KONTAKT

Meble kuchenne


Jeżeli kuchnia jest miejscem, w którym spędzasz dużo czasu to warto zainwestować w takie meble, które umilą Ci czas w niej spędzony. W naszej ofercie jest pełen wybór materiałów i akcesoriów...


Zgodnie z zasadami ergonomii, kuchnia posiada 5 stref: gotowanie, zmywanie, przygotowywanie, przechowywanie i zapasy. Funkcjonalne jej zaplanowanie jest bardzo ważne dla wygody przyszłego użytkownika i powinno być traktowane na równi z kryterium estetyki, a być może nawet jest ważniejsze. Planowanie kuchni należy już zacząć na etapie remontu domu czy mieszkania albo ich budowy - ważne jest m.in. odpowiednie rozplanowanie przyłączy, zaplanowanie miejsca, w którym wystąpią płytki, określenie wysokości parapetów.


Określenie stylu i kolorystyki kuchni jest pierwszym etapem procesu projektowania. Wybór kolorów powinien być zdeterminowany m.in. położeniem okna względem stron świata. Dla małych kuchni dogodny jest wybór jasnej kolorystyki, która optycznie powiększa pomieszczenie. Daje to również doskonałe rezultaty przy małym oknie kuchennym i przy położeniu okna od północy - choć preferowane, to jednak daje mało światła dziennego.


Warto również pamiętać, że z kolei w słonecznej, dobrze oświetlonej kuchni lepiej unikać powierzchni z połyskiem, które mogą powodować nieprzyjemne odbicia i razić w oczy. Za to w takiej kuchni można sobie pozwolić na ciemniejsze ściany i meble.


Poziom blatu roboczego powinien być dopasowany do wysokości użytkownika. Przy ugiętym ramieniu odległość między łokciem a blatem powinna wynosić 10-15 cm. Zalecana wysokość blatów w kuchni: 85-91 cm do pracy na stojąco, 70-75 cm do spożywania posiłków, 110-115 cm w przypadku barku. Należy zwrócić uwagę, że różne czynności wymagają różnej wysokości blatu roboczego.


Dobrym rozwiązaniem jest rezygnacja z półek w szafkach dolnych na rzecz szuflad. Półka wymaga schylania, klękania, a nawet wyciągania części zawartości na podłogę. Szuflady gwarantują wygodny wgląd i optymalny dostęp. Warto wybrać szuflady z pełnym wysuwem - zapewniają one pełen wgląd do ich zawartości. Warto przemyśleć organizację wnętrza szuflad. Pomocne są podziałki i wkłady dopasowane do funkcji szuflad.


Warto zaplanować odpowiednią powierzchnię blatu roboczego w kuchni. W strefie przygotowywania znajduje się właściwy blat roboczy w kuchni. Ten obszar między zlewozmywakiem a płytą do gotowania powinien być odpowiednio duży i dobrze oświetlony. Zalecana minimalna długość blatu to 90 cm.


Oświetlenie w kuchni buduje odpowiednią atmosferę, podkreślając styl kuchni oraz uwypuklając niektóre jej elementy, a także wpływa na warunki pracy. Punkty świetlne powinny być zaplanowane jako oświetlenie centralne, np. nad stołem lub pośrodku pomieszczenia, oraz jako światło pomocnicze - nad blatem roboczym i w okolicy miejsc, w których często wykonywane są kuchenne czynności: przy zlewie, nad blatem roboczym i płytą grzejną (często będzie to oświetlenie wmontowane w okap).


Materiały do produkcji mebli kuchennych to:

  • płyta laminowana wiórowa - wykonywane z niej są korpusy szafek kuchennych, w bardziej ekonomicznych wersjach kuchni fronty meblowe.
  • płyta fornirowana - są to płyty wiórowe lub mdf oklejone naturalną cienką warstwą drewna. Mogą być oklejane też drewnem egzotycznym. Płyty te stosujemy przy produkcji frontów, mebli ekskluzywnych. Płyty takie są bejcowane, lakierowane. Lakierujemy na mat, pół połysk, połysk
  • płyta mdf - płyty te lakierujemy lakierami kryjącymi mając do wyboru nieskończoną ilość kolorów. Uzyskujemy różne powierzchnie matowe, w połysku, strukturalne, metaliki, perliste. W przypadku frontów może być powlekana folią PVC w ogromnej gamie kolorów i faktur. Występuje też w wersji do gięcia na gięte elementy (fronty) mebli.
  • drewno - wykorzystujemy do produkcji frontów frezowanych. Popularne w Polsce to dąb, buk, sosna.
  • ramki aluminiowe - ramki aluminiowe stosuje się głownie jako fronty do górnych szafek. Mamy wiele różnych profili dostępnych do wyboru oraz wypełnień szkieł kolorowych (wzory: www.zobal.com.pl)
  • akcesoria meblowe - montujemy w naszym meblach okucia najlepszych producentów takich jak BLUM, Hettich, Hafelle, GTV. Otrzymujemy dzięki temu gwarancje na te okucia, które będą służyły w Państwa kuchniach przez wiele lat. Na życzenie Klienta stosujemy również tańsze zamienniki (GTV, FGV).
  • blaty kuchenne - mamy do wyboru blaty postformingowe (najbardziej popularne) kolorystyka dostępna na www.kronopol.pl oraz www.pfleiderer.pl jak również blaty z kamienia naturalnego i konglomeratów o bardzo dobrych właściwościach estetycznych i dużej odporności.
  • coraz częściej stosowanym materiałem jest szkło jako wypełnienie ramek aluminiowych we frontach lub jako panele naścienne ułatwiające utrzymanie czystości i zwiększające estetykę pomieszczenia. Szkło jest dostępne w pełnej gamie kolorów (Lacomat, Lacobel), przezroczyste lub matowe (piaskowane lub satynowane).

Galeria meble kuchenne


kuchnia lakier połysk fiolet krem 3 Warszawakuchnia lakier połysk fiolet krem 2 Warszawakuchnia lakier połysk fiolet krem 1 Warszawafronty połysk popiel biały 2 Warszawa

strona główna  |  o firmie  |  meble kuchenne  |  szafy wnękowe  |  zabudowy  |  meble na wymiar  |  projektowanie mebli  |  galeria  |  kontakt