kuchnie na wymiar grodzisk
kuchnie na wymiar piaseczno

tel. 501-857-329

zabudowa wnęk warszawa
O FIRMIE

OFERTA

meble kuchenne grodziskMEBLE KUCHENNE
meble kuchenne pruszkówSZAFY WNĘKOWE
meble na wymiar milanówekZABUDOWY
meble na wymiar piasecznoMEBLE NA WYMIAR
meble na zamówienie piasecznoMEBLE BIUROWE
meble nietypowe mazowieckiePROJEKTOWANIE MEBLI
GALERIA

ETAPY REALIZACJI

KONTAKT

Szafy wnękowe


Z uwagi na fakt, iż w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, drzwi przesuwane nie potrzebują dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu - doskonale sprawdzają się w wąskich przejściach, korytarzach czy przedpokojach...


Szafy wnękowe są podstawowym elementem przy realizacji zabudów wnęk, garderób, bibliotek czy szaf wnękowych. Sprawdzają się także jako drzwi przejściowe tj. w miejsce tradycyjnych skrzydeł drzwiowych. Zabudowa wnęki to dzisiaj najbardziej typowe rozwiązanie. Pozwala efektywnie wykorzystać przestrzeń i dostosować liczbę szaf i ich wyposażenie do własnych potrzeb. Wnękę w ścianie najlepiej zabudować półkami i zasłonić drzwiami.


Do wyboru są drzwi:

  • przesuwne,
  • składane,
  • uchylne,
  • składano-przesuwne

Polecamy:

Szafy wnękowe mazowieckie

Meble na wymiar Piaseczno

Meble na zamówienie Piaseczno

Systemy drzwi przesuwnych do zabudowy mogą być aluminiowe lub stalowe. Każdy system składa się: z prowadnic, ram oraz mechanizmów jezdnych. Drzwi powinny być dostosowane do wypełnień ram. Najczęściej stosowanym wypełnieniem jest płyta laminowana, płyta fornirowana (oklejona naturalnym drewnem i lakierowana), różnokolorowe szyby, lustra (zabezpieczone przed stłuczeniem folią), płyta rattanowa.


Prowadnice i ramy mogą być: aluminiowe, stalowe – malowane, anodowane, foliowane, lakierowane lub pokryte okleiną drewnopodobną. Prowadnice i ramy są dostępne w wielu kolorach w zależności od palety producenta. Prowadnice montuje się do podłogi i sufitu lub cokołu i wieńca szafy.


Mechanizm jezdny stanowią: łożyska toczne przeważnie w dolnych mechanizmach jezdnych, rolki i szczotki w górnych. Wózki dolne mają zabezpieczenie przed wypadnięciem z szyny. Szafa przeważnie jest wykonana z płyty laminowanej (może być bez tyłu i boków). Obrzeża płyt do wnętrza wykończa się listwą meblową PVC.


Wyposażenie podstawowe i dodatkowe


W zależności od potrzeb klienta szafy wyposażona: w półki, szuflady, drążki wieszakowe, kosze druciane, pantografy (drążki umożliwiające przesuwanie wieszaka w wysokich szafach). Wyposażenie dodatkowe stanowi: oświetlenie halogenowe (włączające się przy otwieraniu drzwi szafy), stopery w szynach (zatrzymujące szafę w odpowiednim miejscu), szczotki uszczelniające i odbojowe (zabezpieczające przed gromadzeniem się kurzu).


Projekt i wycena


Wszystkie szafy wykonywane są według indywidualnego projektu i mogą mieć dowolne wymiary. Wykonujemy również szafy ze skosami (na poddaszach, pod schodami itp).


Galeria szafy wnękowe


szafa drzwi przesuwne Warszawaszafa drzwi przesuwne royal Warszawaszafa pod schodami fornirowana jesion Warszawameble fornirowane palisander garderoba 2 Warszawa

strona główna  |  o firmie  |  meble kuchenne  |  szafy wnękowe  |  zabudowy  |  meble na wymiar  |  projektowanie mebli  |  galeria  |  kontakt